Elementary Choir

Elementary Choir Roster

2018-19

School Name Voice
Almena-Northern Valley Elem.
  Landry Gebhard S
  Haley Hansen A
  Ja'Nee Moore A
  Ashley Renteria S
  Kathryn Speer S
  Gavin Talheim A
Atwood-Rawlins Co. Elem.
  McKylie Carlson S
  Dorian Culwell A
  Amira Hernandez S
  Eli Holle A
  Alex Redinger A
  Kennedy Timm S
Bushton-Central Plains MS
  Karma Sieliet S
  Liberty Warta S
Colby MS
  Alisabeth Barton S
  Sadie Cheney S
  Claire Denny A
  Jaya Munk A
  Brittany Swartz S
  Allison Zimmerman A
Colby-Sacred Heart
  Chloe Ackerman S
  Coryl Carman S
  Makenzi Rhymer S
Downs-Lakeside Elem.
  Jace Cunningham A
  Krina Doane S
  Jackson Hardy A
  Charlotte Harzman S
  Gavin Naasz A
  Aubrey Schreiner S
Ellis-St. Mary's GS
  Gracelynn Hamel S
  Kia Mader A
  Kinzie Sunley S
Ellis-Washington GS
  Josephine DePuy S
  Kennedi Fischer S
  Keaton Fisher A
  Jordyn Herrington S
  Chloe McClung A
  Maleah Vine A
Goodland-North Elem.
  Allison Daise A
  Brylie Fenner A
  Blair Linin A
  Mirari Linin S
  Sheridan Townsend S
  Katelyn Willemsen S
Hays MS
  Jordan Aschenbrenner S
  Mabel Braun A
  Addyson Brull S
  Aiden Burton A
  Oscar Flores A
  Elizabeth Noble S
Hays-Holy Family Elem.
  Easton Brunner A
  Teagan Gottschalk S
  Caleb Marintzer A
  William Robinson A
  Karley Schlautman S
  Breanna Seiler S
Hays-Lincoln Elem.
  Mariella Dreiling A
  Audrey Gutierrez S
  Mackenzie Holmes A
  Addison Neuburger S
  Ella Schumacher S
Hays-O'Loughlin Elem.
  Bailey Barnes S
  Riley Goodale A
  Wyatt Herl A
  Dominic Hernandez S
  Johanna Jones A
  Jensen Miner S
Hays-Roosevelt Elem.
  Lexia Barnett A
  Aaliyah Chairez A
  Ava Erbert S
  Moriah Hallam A
  Sylvia Keller S
  Loucinda Meade S
Hays-Wilson Elem.
  Kaliyah Bannister S
  Jaxson Chartier A
  Jarek Purdy A
  Trevor Stults A
  Lizzy Vajnar S
  Alisha Windholz S
Hill City GS
  Ryenn Cooper S
  Rowan Granberry A
  Aldea Keith S
  Cadence McCollum A
  Taydem Mitzner S
  Jenna Wray A
Hoxie Elem.
  Vivian Burmeister A
  Emma Cersovsky S
  Cindy Eller A
  Alexis Knoll S
  TeaLynn Schieferecke S
  Teagan Slaubaugh A
Kanopolis MS
  Levi Harrison A
  Elyse Haxton S
  Caleb Hays S
  Camila Placencia A
  Dulio Placencia A
  Ashlyn Rodriguez S
Logan Elem.
  Kendra Alexander S
  Case Ashmore S
  Gavin Gottschalk S
  Ryan Prewo A
  Truman Taliaferro A
  Tye West S
Lucas-Sylvan Elem.
  Greyson Boor A
  Kathryn Dorman S
  Anna Felkamp S
  Maggie Labertew S
  Harlan Pancost A
  Alana Pritchett S
Natoma Elem.
  Rylee Conlin S
  Isabelle Cotterill S
  Mason Grissom A
  Allison Ostrom A
  Kelden Rubottom A
  Madison Rupp S
Norton-Eisenhower Elem.
  Payton Bailey A
  Abbie Gassmann S
  Trayton Graham A
  Ella Juenemann A
  Ellie Miller S
  Jaida Peterson S
Oakley Elem.
  Kaden Asechimilion A
  Keagan Glassman A
  Brynn Johnson S
  Carter Krier A
  Kylee Maxfield S
  Grace Pfeifer S
Oakley-St. Joseph Elem.
  Zachary Kistler A
  Jonah Kuhlman A
  Christian Mayhugh A
  Cody Polley A
  Nathan Weber A
  Tait Younkin A
Oberlin Elem.
  Weston Barnes A
  Cameo Counter A
  Sophia Davis A
  Makadyn Ketterl S
  Kelsey Sheats S
  Madison Urban S
Phillipsburg MS
  Kadence Grote S
  William Jessup S
  Hannah Kennedy S
  Callie Leidig S
  Ryann Moffatt S
  Gabriella Poels S
Plainville Elem.
  Lily Bebb S
  Reagan Meyers S
  Tucker Rohr A
  Haley Sheeley A
  Jordan Slothower S
  Peyton Thummel S
Quinter Elem.
  Stewart Bowman A
  Brooklyn Countryman S
  Bryn Gillespie S
  Eli Gillespie A
  Kyler Glick A
  Meagan Jacka S
Russell-Bickerdyke Elem.
  Haiden Faircloth A
  Annika Nichols A
  Macy Patterson S
  Abagail Raybern A
  Payton Schneider S
  Madison Wieger S
Russell-Ruppenthal MS
  Deborah Dapogny A
  Hailey Gier S
  Jayden Ney A
  Madison Sohm S
  Isabella Sommers S
  Abby Strobel A
Smith Center Elem.
  Kenya Godsey S
  Addison Green Russell A
  Easton Hrabe A
  Elle Jacobs S
  Garrett Lanning A
  Breeley Martin S
St. Francis Elem.
  Joel Gilliland A
  Avery Jensen S
  Breck Lohr S
  Carter Matthies A
  Lucas Raile A
  Madison Siegfried S
St. Francis JH
  Maggie Hingst S
  Dallas Laten A
  Jenae Moberly S
  Asher Robbins A
  Cristian Silva A
  Matilynn Smull S
Stockton Elem.
  Julianna Coleman A
  Derek Eustice A
  Lillie Ferguson S
  Ashlyn Hahn S
  Aubrey Kesler A
  Bodye Stithem S
WaKeeney-Trego GS
  Madigan Hille A
  Tegan Lang A
  Keira Lee S
  Graycee Popp A
  Kallan Rothchild S
  Brecken Walt S
Wilson Elem.
  Lydia Heffel S
  Alexis McCarter S
  Angelynn Ortiz A
  Claire Schiermeyer A
  Jeremiah Smith A
 
Chairperson
Jill Nickols
650 S. School
Colby, KS 67701
785-443-4040