Junior High Band Roster
2023-24
Flute
- Breckyn Kinderknecht, Colby MS
- Hannah Reinert, Downs-Lakeside JH
- Elizabeth Weiner, Rexford-Golden Plains MS
- Brooklyn Gray, Downs-Lakeside JH
- Zoey Bogner, Claflin
- Makinley Brantley, Ellsworth Jr/Sr HS
- Alexis Zimmerman, Goodland Jr/Sr HS
- Danika Frick, Norton JH
- Aineka Burton, Norton JH
- Genevieve First, Goodland Jr/Sr HS
- Addison Thompson, Beloit Jr/Sr HS
- McKinley Bates, Beloit Jr/Sr HS
- Caydence Ewing, Phillipsburg MS
- Jenessa Carillo, Hays MS
- Ameila Taylor, Hays MS
- Paisley Greeson, Norton JH
- Makayla Marshall, Oberlin-Decatur Community HS/JH
Oboe
- Kendall Seiler, Hays-Thomas More Prep-Marian Jr/Sr HS
B-flat Clarinet
- Addison Molzahn, Agra-Thunder Ridge MS
- Jaxon Wright, Colby MS
- Cameron Hardacre, Agra-Thunder Ridge MS
- Aerianna Gruber, Phillipsburg MS
- Elizabeth Bonczynski, Hays MS
Bass Clarinet
- Elizabeth Chamberlain, Russell HS
Alto Saxophone
- Milo Schreuder, Downs-Lakeside JH
- Josie Nech, Long Island-Northern Valley MS
- Ainsley Nickols, Norton JH
- Carla Luna-Torres, Hays MS
- Tayler Batt, Russell-Ruppenthal MS
- Kaliana Long, Beloit Jr/Sr HS
- Meredith Gasper, Stockton GS
- Jensen Barnett, Colby MS
- Paige Ehm, Phillipsburg MS
- Myles Coil, Mankato-Rock Hills Jr/Sr HS
Tenor Saxophone
- Jack Stoecklein, Hays-Thomas More Prep-Marian Jr/Sr HS
- Abrienne Pince, Hays MS
Baritone Saxophone
- Rilee Lundine, Beloit Jr/Sr HS
- William Cline, Sylvan Grove-Sylvan-Lucas Unified HS
- Isabelle Tripp, Ellsworth Jr/Sr HS
Trumpet
- Camdyn Peter, Goodland Jr/Sr HS
- Abby Nelson, Norton-Eisenhower Elem.
- Luke Clydesdale, Norton JH
- Analeigh Fulwider, Goodland Jr/Sr HS
- Lakyn Beckman, Ellsworth Jr/Sr HS
- Axten McKenna, Norton JH
- Gavin Wright, Beloit Jr/Sr HS
- Lillian Hurley, Claflin
- Heath Hopson, Agra-Thunder Ridge MS
- Claire Martin, Goodland Jr/Sr HS
- Benjamin Feldkamp, Sylvan Grove-Sylvan-Lucas Unified HS
- Kylee Haug, Colby MS
- Owen Schultz, Ellsworth Jr/Sr HS
- Bailey Thompson, Norton JH
- Liberty Kuntzsch, Russell-Ruppenthal MS
Horn
- Liam Christians, Downs-Lakeside JH
- David Wintch, Hays MS
Trombone
- Sophie McGee, Hill City Jr/Sr HS
- Brylee LePon, Beloit Jr/Sr HS
- Nolan Grout, Mankato-Rock Hills Jr/Sr HS
- Jonathan Mick, Downs-Lakeside JH
- Anica Jordan, Goodland Jr/Sr HS
- Emmery Manning, Beloit Jr/Sr HS
- Mia Bravo, Hays MS
- Abigail Jamison, Colby MS
Baritone
- Eli Koops, Downs-Lakeside JH
- Vincent Thayer, Stockton GS
- Carter Grote, Phillipsburg MS
Tuba
- Jace Jones, Beloit Jr/Sr HS
- Austen Remus, Downs-Lakeside JH
- Nathan Amlong, Norton JH
- Lauren Schmeidler, Hays-Thomas More Prep-Marian Jr/Sr HS
- Sage Grey, Ellsworth Jr/Sr HS
- Christopher Gantz, Beloit Jr/Sr HS
Timpani
- Meili Ost, Mankato-Rock Hills Jr/Sr HS
Mallets
- Laken Lindberg, Colby MS
- Daniel Ferguson, Agra-Thunder Ridge MS
- Jaxson Wagner, Russell-Ruppenthal MS
- Alt. 1 - Tucker Davis, Colby MS
- Alt. 2 - Zoey Bandy, Colby MS
Snare
- Laken Lindberg, Colby MS
- Tate Foreman, Agra-Thunder Ridge MS
- Daniel Ferguson, Agra-Thunder Ridge MS
- Tucker Davis, Colby MS
- Brogan McClain, Norton JH
- Alt. 1 - Chase Austin, Goodland Jr/Sr HS
- Alt. 2 - Zoey Bandy, Colby MS